28 kwietnia 2017

Na ratunekDobra gra w dobrej cenie !Wydawnictwo Egmont Polska kontynuuje bestsellerową serię rodzinnych gier planszowych „Dobra gra w dobrej cenie!”. To cykl pomysłowych i emocjonujących planszówek,
w niezwykle atrakcyjnej szacie graficznej oraz bardzo przystępnej cenie, przygotowanych specjalnie dla tej serii przez polskich autorów. Już 22 lutego 2017 roku do sprzedaży trafi nowy tytuł w cyklu – „Na Ratunek!”.


„Na ratunek!” przeznaczona jest dla 2-4 graczy, od 5 roku życia. Zadaniem graczy jest wysyłanie pojazdów ratunkowych do różnych wypadków i zdobywanie punktów za udane akcje. Tematyka bardzo wciąga dzieci, a przez jej mocne powiązanie z życiem i charakter edukacyjny, ukryty pod atrakcyjną rozgrywką, przyciąga uwagę rodziców.

Gra opiera się na mechanice memory, stąd ważne jest by kartoniki nie były układane chaotycznie. Każdy gracz otrzymuje również zasłonięte: kartoniki pojazdów (4 rodzaje: holownik, karetka, wóz strażacki i radiowóz) i znacznik zakazu. W trakcie rozgrywki należy odszukiwać właściwe pary pojazd-rodzaj wypadku. W swojej turze gracz odsłania kartonik swojego pojazdu i kartonik na polu gry:
gdy kartoniki pasują – gracz zabiera kartonik wypadku jako punkt zwycięstwa i może kontynuować grę – odsłania kolejny pojazd i kolejny kartonik z pola gry, maksymalnie 4 razy;
gdy kartoniki nie pasują – gracz z powrotem zakrywa oba kartoniki i tura przechodzi na kolejną osobę;
 gdy gracz odkrył kartonik fałszywego alarmu – zabiera odpowiadający mu żeton alarmu, oba kartonik zakrywa i turę rozpoczyna kolejny gracz.
W cyklu ukazało się już trzynaście tytułów, każdy z nich w bardzo atrakcyjnej cenie 19,90 zł. Wśród nich m.in.: „Co słychać na farmie?”, „Drapacze chmur”, „Kosmiczna misja”, „Słowostworki”, „Wyprawa do dżungli”, czy „Znikające ciasteczka”NA RATUNEK!
Seria: Dobra gra w dobrej cenie!
Gra planszowa dla 2-4 graczy
Wiek: 5-105 lat
Autor: Stefan Kołecki
Ilustracje: Maciej Szymanowicz
Sugerowana cena: 19,90 zł
Format: 12,5x19,5x4  (cm)
EAN: 5908215008925Brak komentarzy:

Prześlij komentarz